Používaním stránok prevádzkovaných Gwent s.r.o. súhlasite s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby

súhlasím Viac informácií
10. 4. 2018

Platí sa daňová licencia za rok 2018?

 Pri založení sro v roku 2018 sa daňová licencia už neplatí. Táto povinnosť neplatí, ani ak ste založili sro v roku 2017, nakoľko sa za prvý rok exostencie firmy licencia neplatí.


Možno založiť sro ak má človek dlh na sociálnej poisťovni?

Áno, ale iba do konca leta 2018. AK však je dlh na daňovom úrade, založenie sro takému subjektu štát nedovolí.

Takže, dlh na daňovom úrade dnes ani neskôr neumožňuje založiť sro. Dlh na sociálnej poisťovni nevadí až 31.8. 2018, od 1. 9.2018  už to nebude možné. Dlh voči zdravotnej poisťovni sa zatiaľ neskúma.

Je potrebný elektronický podpis pri založení sro?

V prípade, že sa obrátite o pomoc pri založení sro na našu spoločnosť, občiansky s novým ID nepotrebujete.

Budete ho však potrebovať pri ďalšom fungovaní Vašej firmy po jej založení. Od 1.1.2018 platí, že komunikáciu sro zapísanej v obchodnom registri prebieha voči Daňovému úradu elektronicky. Tak isto má mať sro aktivovanú dátovú schránku, kde je chodí korešpondencia od zdravotnej, sociálnej poisťovne a už aj žaloby zo súdov. Štát doručuje už len do dátových schránok sročiek. Samozrejme, so všetkými aktiváciami či už elektronického podpisu ako aj dátovej schránky Vám vieme pomôcť. V prípade potreby sme Vám k dispozícii.

Je lepšie mať živnosť alebo sro?

Odpoveď nie je univerzálna ani jednoznačná. Závisí od mnohých faktorov ( možnosť uplatnenia paušálnych výdavkov pri živnosti vo výške 60%; zrušenie daňových licencií pri sro; obchodujete s tovarom vyššej ceny a je roziko, že pri dodaní by Vám hrozila vyššia sankcia; zárobok je vyšší ako 3.000,- eur mesačne a je dostatok reálnych výdavkov), ktoré je potrebné zohľadniť a pri hľadaní odpovedí sme tu pre Vás.  

Manuál začínajúceho podnikateľa

Stiahnite si e-book zdarma

Chcem e-book

Business calendar

Download to your mobile phone unique application,
with which you will never forget the tax liability.

Application Business
calendar can be found at: